مجله پیشگامان

سئو ووکامرس 13 نکته برای بهبود رتبه و افزایش سود فروشگاه آنلاین

سئو ووکامرس

وردپرس و ووکامرس(فروشگاه ساز) دو جزء اصلی هستند که راه اندازی یک فروشگاه آنلاین کاربرپسند را آسان می کنند. با این حال، برای اینکه افراد را به سایت خود جذب کنید و کسب و کار خود را توسعه دهید، باید استراتژی های سئو ووکامرس (سئو وبسایت های فروشگاهی) را به کار بگیرید.

 

 

بهینه سازی موتور جستجو (SEO) برای جلب توجه و موفقیت فروشگاه آنلاین شما ضروری است.در حالی که می توانید تبلیغات بخرید، سئو رایگان است. مطمئناً انجام آن به زمان و تلاش شما نیاز دارد، اما نتایج بلندمدت ارزش آن را دارد.

در این زمینه، WooCommerce – یکی از بهترین گزینه‌های SEO پسند برای راه‌اندازی فروشگاه خود – یک افزونه تجارت الکترونیک منبع باز است که برای کار با وردپرس طراحی شده است.اگر  WooCommerce را انتخاب کرده اید، باید مطمئن شوید که فروشگاه شما برای سئو بهینه شده است.

سئو به خودی خود یک فرآیند مداوم است، بنابراین چه کاری باید انجام دهید تا وب سایت WooCommerce خود را در رتبه بندی موتورهای جستجو بالاتر قرار دهید؟

 

 

بیایید چند نکته برتر SEO WooCommerce را در زیر بررسی کنیم.

 

1. تنظیمات سئو وردپرس را انجام دهید

 

با توجه به اینکه WooCommerce یک افزونه برای وردپرس است، باید مطمئن شوید که برای انجام تنظیمات SEO برای وردپرس وقت گذاشته اید.در غیر این صورت، نمی‌توانید با تاکتیک‌های سئوی خاصی، با WooCommerce پیش بروید.

برای شروع، باید افزونه SEO مانند Yoast SEO را نصب کنید.

 

افزونه yoast

 

2. توضیحات متا را بنویسید

نادیده گرفتن توضیحات متا بسیار اشتباه است و حتما آن را با توجه به محتوایی که منتشر میکنید تنظیم کنید و از کلمه کلیدی و مترادف آن  در متن متا نیز استفاده کنید.

با این حال، آنها یک قطعه اطلاعات توصیفی رایگان هستند که در مورد وب سایت شما به گوگل داده می شود و می تواند به رتبه بالاتر صفحه شما در SERP کمک کند. آنها همچنین می توانند به افزایش نرخ کلیک شما کمک کنند.توضیحات متا آن بخش کوچکی از اطلاعات است که در زیر عنوان صفحه در نتایج جستجو ظاهر می شود.

 

توضیحات متا

 

اگر توضیحات متا را اضافه نکنید، گوگل معمولاً اولین بیت از اطلاعات صفحه را جایگزین می کند.در توضیحات متا خود  نباید بیش از 160 کاراکتر باشد، باید صفت های مهم، کلمات انگیزشی و دعوت به عمل را درج کنید.روی چیزی تمرکز کنید که باعث می شود افراد روی پیوند شما کلیک کنند.

 

پیشنهاد مطالعه:12 نکته برای بهینه سازی محتوا که به سئوی برند شما کمک می کند

 

3. عنوان محصول مناسب را بنویسید

 

عناوین محصول شما باید مرتبط و سئو پسند باشد. اینها اولین چیزهایی هستند که خزنده  موتورهای جستجو از آنها استفاده می کنند.هنگامی که یک عبارت جستجو، در گوگل وارد می شود، گوگل نتایجی را نمایش می دهد که آن عبارت  در عنوان محصول و عنوان صفحه سئو  آورده شده باشد.بنابراین، هنگام ایجاد عنوان محصول مناسب، مطمئن شوید که منحصر به فرد، دقیق و مرتبط است. فراموش نکنید که عنوان محصول با عنوان صفحه یکسان نباشد.

 

4. عنوان صفحه را بهینه کنید

 

هنگام ایجاد عنوان صفحه خود، ضروری است که کلمه کلیدی اصلی شما برای آن صفحه درج شود.تا جایی که می توانید روی کلمات کلیدی توصیفی کار کنید، اما مطمئن شوید که طبیعی به نظر می رسد. این عناوین برای مشتریان شما هستند، بنابراین باید در عین حال که مرتبط با سئو هستند، منطقی باشند.

 

 

5. Breadcrumbs را فعال کنید

هنگامی که Breadcrumbs فعال باشد، این پتانسیل را دارد که تجربه کلی کاربر در وب سایت شما را بهبود بخشد و در عین حال به شما کمک می کند در SERP رتبه بالاتری داشته باشید.

بنابراین، Breadcrumbs چیست؟ اگر ناآشنا هستید، Breadcrumbs پیوندها/کلماتی هستند که در بالای صفحه وب سایت شما ظاهر می شوند. این اساسا یک مسیر سایت یا دنباله ای از نحوه رسیدن شما به جایی است که در آن هستید.

نمونه ای از Breadcrumbs این است: خانه> لباس مردانه > تی شرت > آستین دار

 

بنابراین، اگر یک بازدیدکننده وب در صفحه “آستین دار ” باشد،بازگشت به صفحه قبلی “تی شرت” را برای آنها آسان می کند.

 

6. از دسته بندی ها و برچسب های محصول مناسب استفاده کنید

وقتی صحبت از مرتب نگه داشتن چیزها می شود، همه چیز به دسته ها و برچسب هایی که استفاده می کنید برمی گردد.این نه تنها برای شما مفید است، بلکه می تواند در جهت یابی سایت توسط مشتریان شما مفید باشد. و به موتورهای جستجو نیز کمک می کند.

این را در نظر بگیرید. اگر 1000 پیراهن برای فروش در وب سایت خود دارید و مشتری شما می خواهد یک پیراهن سبز پیدا کند، ممکن است دشوار باشد. اگر خیلی سخت باشد، خریدار ممکن است وب سایت را ترک کند و به سایت دیگری برود که در آن راحت تر مکان مورد نظر خود را پیدا کند.

اینجاست که دسته ها و برچسب ها وارد عمل می شوند و به سئو ووکامرس شما کمک میکنند. به خاطر داشته باشید که دسته بندی ها بسیار گسترده تر از برچسب ها هستند. برچسب ها به شما این امکان را می دهند که جزئیات خاصی را در مورد محصول خود درج کنید.

برای مثال، یک دسته ممکن است “تی شرت مردانه” باشد، در حالی که یک برچسب ممکن است “آستین دار ” باشد.

 

7. توضیحات کامل محصول را اضافه کنید

توضیحات محصول شما مانند هر محتوای دیگری در وب سایت در نظر گرفته می شود.بنابراین، شما می خواهید یک توضیح دقیق و منحصر به فرد محصول را با کلمات کلیدی مرتبط ایجاد کنید، زیرا این به شما کمک می کند محصولات خود را در گوگل رتبه بندی کنید.

اگر توضیحات شما صرفاً حاوی نام محصول باشد، پس به تلاش‌های کلی سئوی خود کمکی نمی‌کنید.برای توصیف محصول خود با بیشترین جزئیات ممکن، از جمله شماره مدل، اندازه پیراهن، مواد تشکیل دهنده، انواع پارچه و غیره وقت بگذارید.

هر چه خریداران اطلاعات بیشتری در اختیار داشته باشند، احتمال ترغیب آنها برای خرید بیشتر است.

 

علاوه بر این، هنگام ایجاد توضیحات محصول، حدود 300 کلمه را هدف قرار دهید. در صورت امکان از Bold  استفاده کنید، زیرا این باعث می شود محتوا به راحتی قابل اسکن باشد.سعی کنید از مرتبط ترین کلمات کلیدی خود دو تا سه بار در کل توضیحات محصول استفاده کنید.

 

 

پیشنهاد مطالعه:6 نکته بهینه سازی فروشگاه آنلاین برای افزایش فروش سریع

 

8. از توضیحات و محتوای تکراری خودداری کنید

هنگام ایجاد توضیحات محصول و محتوای وب خود، باید مطمئن شوید که محتوا 100٪ منحصر به فرد است.در حالی که می توانید از توضیحات ارائه شده توسط سازنده (در صورت مرتبط بودن) استفاده کنید، برای سئو ووکامرس شما مفید نخواهد بود.علاوه بر این، هنگامی که توضیحات و محتوای خود را ایجاد می کنید، می توانید محتوا را با کلمات کلیدی مرتبط برای اهداف سئو بهینه کنید.

اگر در حال حاضر محتوایی در وب سایت خود دارید، از ابزاری برای شناسایی محتوای تکراری استفاده کنید. اگر موردی پیدا شد، این محتوا باید فوراً از بین برود.توجه کنید، اما، چون بیش از یک URL دارید که محتوای مشابه و تکراری دارد، مطمئن شوید که صفحه با عملکرد بهتر را حفظ کرده و دیگری را حذف کنید.فقط مطمئن شوید که تمام اطلاعات مهم را از هر دو صفحه نگه دارید و آن را در یک صفحه ادغام کنید.

 

9. از Broken Link Checker استفاده کنید

 

Broken Link Checker افزونه

 

Broken Link Checker افزونه ای است که تمام محتوای شما را به دنبال پیوندهای شکسته اسکن می کند.

لینک خراب لینکی است که با کلیک روی آن به جایی نمی رسد. این ممکن است به دلیل اشتباه تایپی در پیوند یا صفحه ای باشد که دیگر در دسترس نیست.پیوندهای بد مانند این می تواند منجر به افت رتبه در موتورهای جستجو شود. با استفاده از این افزونه برای یافتن و رفع لینک های بد در سایت خود، هم تجربه کاربری و هم سئو ووکامرس را بهبود می بخشید.

 

10. توضیحات، سرعت و عملکرد وب سایت را بهینه کنید

 

چندین بار در سراسر این وبلاگ گفته شده است: توضیحات باید مفصل، مرتبط و سئو دوستانه باشد. این به توضیحات وب سایت شما نیز مربوط می شود.سرعت وب سایت یکی از مهم ترین فاکتورهای رتبه بندی است که گوگل به آن توجه می کند.

بنابراین، هرچه سرعت وب سایت شما بیشتر باشد، احتمالاً در SERP ها رتبه بالاتری خواهید داشت و باعث بهبود سئو ووکامرس می شود. به علاوه، یک وب سایت کند برای تجارت خوب نیست، زیرا برای شما هزینه دارد و بر تجربه کاربر تأثیر می گذارد.

تنها یک ثانیه تاخیر در بارگذاری صفحه شما طول می کشد تا منجر به بازدیدهای کمتر از صفحه، کاهش رضایت مشتری و از دست دادن در تبدیل شود.

 

پیشنهاد مطالعه:راهنمای کامل افزایش سرعت سایت وردپرس

 

 

11. ناوبری سایت را ساده کنید

ناوبری سایت تأثیر مستقیمی بر میزان زمانی که شخص در وب سایت شما می گذراند و همچنین نرخ پرش دارد.هر چه افراد زمان بیشتری را در وب سایت شما صرف کنند، احتمالاً در رتبه بندی SERP ها رتبه بالاتری خواهید داشت و یک عامل مهم در سئو ووکامرس است.ناوبری اولیه شما باید آسان، تمیز و سرراست باشد. اگر گیج کننده باشد، مردم می روند.

یک سیستم ناوبری ساده در وب سایت شما باعث بهبود تجربه کاربر و رضایت مشتری می شود.پیمایش اصلی شامل صفحه اصلی و هر پیوندی به صفحات مهم است. هر پیوندی در صفحه اصلی از نظر گوگل مهمتر از سایرین است.اضافه کردن لینک به پاورقی (فوتر) صفحه اصلی را در نظر بگیرید. این اطمینان حاصل می کند که شما به آن صفحات مهم پیوند می دهید و در عین حال یافتن اطلاعات مورد نیاز را برای بازدیدکنندگان آسان می کند.

 

12. بهبود امنیت وب سایت

موتورهای جستجو و مشتریان وب سایتی را دوست دارند که امن و مطمئن باشد. در صورت وجود هرگونه خطر بدافزار، فیشینگ یا کلاهبرداری، گوگل به بازدیدکنندگان وب هشدار می دهد.

اگر وب سایت شما با این اخطار علامت گذاری شود، کسب و کار خود را از دست خواهید داد و شهرت برند شما ضربه قابل توجهی خواهد خورد. در واقع، ممکن است به طور کامل به کسب و کار شما پایان دهد.بنابراین، مطمئن شوید که اقدامات لازم را برای ایمن سازی وب سایت خود انجام دهید.

این شامل نصب گواهینامه SSL معتبر است که به بازدیدکنندگان وب و موتورهای جستجو اطلاع می دهد که وب سایت شما برای مرور امن است.

 

13. مشتریان WooCommerce را در Google Analytics دنبال کنید

استراتژی سئوی شما باید شامل جمع آوری و تجزیه و تحلیل داده ها باشد.این به شما امکان می دهد تا در مورد مشتریان خود اطلاعات بیشتری کسب کنید، مانند:

از کجا آمده اند.

چگونه آنها به طور تصادفی به وب سایت شما برخورد کردند.

به کدام محصولات نگاه کردند.

مدت زمانی را که آنها در وب سایت شما سپری کردند.

این اطلاعات را می توان به راحتی با گوگل آنالیتیکس ردیابی کرد. افزونه های وردپرس وجود دارد که می توان از آنها برای جمع آوری سریع، آسان و دقیق داده های مورد نیاز استفاده کرد.سپس می توانید با اطمینان تصمیمات مبتنی بر داده بگیرید و کسب و کار خود را توسعه دهید.

 

سخن پایانی

 

نکات ذکر شده به شما کمک می کند تا فروشگاه تجارت الکترونیک خود را با WooCommerce راه اندازی کنید.با این حال، درک این نکته مهم است که سئو یک کار یکپارچه نیست. برای رشد کسب و کار خود باید به طور مداوم در سئو ووکامرس کار کنید.

از آنجایی که سرعت وب سایت برای تجربه کلی کاربر و رتبه شما در SERP بسیار مهم است، بررسی کنید که چگونه سرعت وب سایت خود را بهبود بخشید و فروش بیشتری به دست آورید.

 

پیشگامان-کسب و کارت رو آنلاین کن 

بازگشت به لیست

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *